WIEDEŃ - BRATYSŁAWA 4 dni

                                  
                                                    „TRZY STOLICE" 
                            
                             BRATYSŁAWA - WIEDEŃ - BUDAPESZT

 
Dzień 1

Godz. 8.00 - spotkanie z przewodnikiem i wyjazd autokarem.
Przyjazd do Bratysławy. Zakwaterowanie i obiadokolacja. 

Dzień 2
Godz. 8.00 - śniadanie. Wyjazd autokarem do Wiednia. Spotkanie z przewodnikiem wiedeńskim. Komentowany objazd Ringiem: Opera, Parlament, Katedra św. Szczepana, Hofburg - wiedeński pałac władców Austrii. Schonbrunn - dawna rezydencja letnia. Zwiedzanie oficjalnych sal pałacowych w ramach „Grand Tour z przewodnikiem Audio Guide" . Wzgórze Kahlenberg - wznosi się na wysokość około 500 m n.p.m., na północno-wschodnim krańcu Lasku Wiedeńskiego. Rozciąga się stąd wspaniały widok na miasto oraz jego przedmieścia. Z tego wzgórza w roku 1683 Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Znajduje się tu mały kościół, który w 1906 roku przekazano polskim księżom zmartwychwstańcom. Park Rozrywki Prater - miejsce, w którym znajduje się Diabelski Młyn, jeden z najbardziej znanych symboli Wiednia (atrakcje płatne we własnym zakresie). Obiadokolacja i nocleg w Bratysławie.

Dzień 3
Godz. 8.00 - śniadanie.
Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie z przewodnikiem - Plac Bohaterów, Bazylika św. Stefana, Parlament, Wzgórze Gellerta z budapesztańska Statuą Wolności i cytadelą, Zamek, Katedra św. Macieja, Baszty Rybackie (bez wstępów płatnych). Obiadokolacja i nocleg w Bratysławie.

Dzień 4
Godz. 9.00 - śniadanie.
Bratysława - zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Plac Słowackiego Powstania Narodowego, Katedra św. Marcina, Słowacki Teatr Narodowy, Brama Michalska, Wzgórze Zamkowe - siedziba prezydenta - Pałac Prezydencki, panorama miasta z tarasu widokowego (bez wstępów płatnych).
Obiadokolacja i nocleg w Bratysławie.

Dzień 5
Godz. 8.00 - śniadanie. Pakowanie bagaży i wyjazd autokarem.
W godzinach wieczornych przyjazd do Warszawy.